Silivri Cezaevi Görüşme Notları

MAZLUMDER Cezaevi Komisyonu tarafından icra edilen “cezaevi ziyaretleri” kapsamında, 28 Şubat brifingli yargılamalarının simgesi haline gelmiş olmasına rağmen halen cezaevinde tutulan Yakup Köse ile 5 Mart 2015 tarihinde Silivri Cezaevi’nde görüşülmüştür.

Yakup Köse ile tutuklanmasının ardından 17 Aralık 2014 tarihinde Metris Cezaevi’nde yaptığımız görüşmeden sonra Silivri cezaevine sevk edilen Köse’nin genel olarak sağlıklı ve dinç olduğunu gözlemledik.
Cezaevlerinin genel durumu, yaşanan sıkıntılar, 28 Şubat süreci hukuksuz yargılamaları hakkında yapılabilecekler, günlük siyasi ve kültürel meseleler vb. hususlarda uzun değerlendirmeler yaptığımız görüşmede Yakup Köse, 28 Şubat yargı kararları yüzünden cezaevinde olan Müslüman tutsakların yeniden yargılanma yolunun açılması ve sürgünde olan daha önce yıllarca cezaevinde bulunan Tayyar Tercan gibi isimlerin özgürlüğüne kavuşması ile alakalı çalışmaların hızlandırılmasını istediğini ifade etti.
Yakup Köse görüşmede “Biz 28 Şubat bitti demeden 28 Şubat bitmiş olmayacaktır!” diyerek bu anlamda hepimizin üzerine ciddi sorumluluk düştüğünü ifade edip, herkese selamlarını iletti.
 
Av. Kaya Kartal
MAZLUMDER Cezaevi Komisyonu Başkanı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s